Collection: Fresh Vegetables
-
Long Cilantro (Culantro)
Regular price $1.29Regular priceUnit price per EACH$1.29Sale price $1.29 -
Smooth Chayote (Chayote Liso)
Regular price $1.29Regular priceUnit price $1.29/LB, average 1.0LB each$1.29Sale price $1.29 -
Corn (Elote)
Regular price $0.59Regular priceUnit price per EACH$0.59Sale price $0.59 -
Green Jalapeno Pepper (Chile Jalapeno Verde)
Regular price $0.11Regular priceUnit price $1.39/LB, average 0.08LB each$0.11Sale price $0.11 -
SaleCucumber (Pepino)
Regular price $0.39Regular priceUnit price $0.79/LB, average 0.5LB each$0.44Sale price $0.39Sale -
White Onion (Cebolla Blanca)
Regular price $0.84Regular priceUnit price $1.69/LB, average 0.5LB each$0.84Sale price $0.84 -
Roma Tomatoes (Tomate Roma)
Regular price $0.27Regular priceUnit price $1.09/LB, average 0.25LB each$0.27Sale price $0.27 -
Cubanelle Pepper (Chile Cubanelle)
Regular price $0.50Regular priceUnit price $1.99/LB, average 0.25LB each$0.50Sale price $0.50 -
Red Tomato - Large (Jitomate Grande)
Regular price $0.60Regular priceUnit price $1.49/LB, average 0.4LB each$0.60Sale price $0.60 -
Serrano Pepper (Chile Serrano)
Regular price $0.15Regular priceUnit price $1.49/LB, average 0.1LB each$0.15Sale price $0.15 -
Green Cabbage (Repollo)
Regular price $2.06Regular priceUnit price $0.59/LB, average 3.5LB each$2.06Sale price $2.06 -
Mexican Squash (Calabacita)
Regular price $1.19Regular priceUnit price $1.19/LB, average 1.0LB each$0.00Sale price $1.19 -
Chile Guajillo
Regular price $7.99Regular priceUnit price $7.99/LB, average 1.0LB each$7.99Sale price $7.99 -
Taro Root (Yautia Malanga Blanca)
Regular price $11.78Regular priceUnit price $5.89/LB, average 2.0LB each$11.78Sale price $11.78 -
White Potato (Papa Blanca)
Regular price $0.74Regular priceUnit price $1.49/LB, average 0.5LB each$0.74Sale price $0.74 -
Green Onions/Scallions (Cebollita)
Regular price $0.89Regular priceUnit price per EACH$0.89Sale price $0.89 -
Carrot (Zanahoria)
Regular price $0.88Regular priceUnit price $0.59/LB, average 1.5LB each$0.88Sale price $0.88 -
Goya Cassava 24 oz
Regular price $3.69Regular priceUnit price / per$3.69Sale price $3.69 -
Poblano Pepper (Chile Poblano)
Regular price $0.69Regular priceUnit price $2.29/LB, average 0.3LB each$0.69Sale price $0.69 -
Green Beans (Ejotes)
Regular price $0.60Regular priceUnit price $1.99/LB, average 0.3LB each$0.60Sale price $0.60 -
Carrot 1 lb (Zanahoria 1 lb)
Regular price $0.79Regular priceUnit price per EACH$0.79Sale price $0.79 -
Dole Iceberg Lettuce 1 ea
Regular price $2.19Regular priceUnit price / per$2.19Sale price $2.19 -
Corn Husk (Hoja de Maiz)
Regular price $4.99Regular priceUnit price per EACH$4.99Sale price $4.99