Collection: Fresh Vegetables
-
Habanero Pepper (Chile Habanero)
Regular price $1.40Regular priceUnit price $5.59/LB, average 0.25LB each$1.40Sale price $1.40 -
Tomatillo without Husk (Tomatillo sin Cáscara)
Regular price $0.30Regular priceUnit price $1.49/LB, average 0.2LB each$0.30Sale price $0.30 -
Red Serrano Pepper (Chile Serrano Rojo)
Regular price $0.18Regular priceUnit price $1.79/LB, average 0.1LB each$0.18Sale price $0.18 -
White Chayote (Chayote Blanco)
Regular price $0.97Regular priceUnit price $1.29/LB, average 0.75LB each$0.97Sale price $0.97 -
Black Chayote (Chayote Negro)
Regular price $4.69Regular priceUnit price $4.69/LB, average 1.0LB each$4.69Sale price $4.69 -
Large Chilacayote Squash (Chilacayote Grande)
Regular price $6.95Regular priceUnit price $1.39/LB, average 5.0LB each$6.95Sale price $6.95 -
Peas (Chícharo)
Regular price $2.32Regular priceUnit price $3.09/LB, average 0.75LB each$2.32Sale price $2.32 -
Spiny Chayote (Chayote con Espinas)
Regular price $1.59Regular priceUnit price $1.59/LB, average 1.0LB each$1.59Sale price $1.59 -
Whole Corn (5 pack) (Elote Entero 5 Paq)
Regular price $6.69Regular priceUnit price per EACH$6.69Sale price $6.69 -
Turnip (Nabo)
Regular price $1.49Regular priceUnit price per EACH$1.49Sale price $1.49 -
Spinach 10 oz (Spinacas 10 oz)
Regular price $3.09Regular priceUnit price per EACH$3.09Sale price $3.09 -
Spinach (Espinacas)
Regular price $3.19Regular priceUnit price per EACH$3.19Sale price $3.19 -
Romaine Lettuce (Lechuga Romana)
Regular price $2.79Regular priceUnit price per EACH$2.79Sale price $2.79 -
Mustard Greens (Mostasa)
Regular price $1.49Regular priceUnit price per EACH$1.49Sale price $1.49 -
Kale (Curly Cabbage) (Kale Col Rizada)
Regular price $1.49Regular priceUnit price per EACH$1.49Sale price $1.49 -
Kale (Col Rizada)
Regular price $3.59Regular priceUnit price per EACH$3.59Sale price $3.59 -
Green Onion Bunch (Green Onion Bounch)
Regular price $1.29Regular priceUnit price per EACH$1.29Sale price $1.29 -
Grape Tomatoes (Tomate Grape)
Regular price $4.59Regular priceUnit price per EACH$4.59Sale price $4.59 -
Asparagus (Esparrago)
Regular price $3.49Regular priceUnit price per EACH$3.49Sale price $3.49 -
Japanese Peanuts (Cacahuate Japones)
Regular price $3.99Regular priceUnit price $7.99/LB, average 0.5LB each$3.99Sale price $3.99 -
Idaho Potato (Papa Idaho)
Regular price $0.44Regular priceUnit price $0.59/LB, average 0.75LB each$0.44Sale price $0.44 -
Hibiscus (per lb) (Jamaica X lb)
Regular price $5.59Regular priceUnit price $5.59/LB, average 1.0LB each$5.59Sale price $5.59 -
Baby Spinach (Espinaca Baby)
Regular price $1.44Regular priceUnit price $2.89/LB, average 0.5LB each$1.44Sale price $1.44